Strona głównaHistoriaAktualnościIntencje mszalneGaleriaKontakt

LinkiAkcja KatolickaCaritasŚwietlicaMłodzież w parafiiMinistranci

PielgrzymkiPerełki

Za pomocą myszki, możesz  wirtualnie zwiedzić Watykan.

 

Zdarza się często, iż program antywirusowy blokuje dostęp do strony internetowej. Co należy zrobić, aby usunąć problem?
Wchodzimy w avast -> konserwacja -> aktualizuj silnik programu i bazę wirusów. Niestety nie zawsze to pomaga. Proponuję więc odinstalować program i pobrać darmowy program
Microsoft Security Essentials -  to program bezpłatny, łatwy w instalacji i obsłudze. Działa niezauważalnie
 i skutecznie w tle, dzięki czemu nie trzeba odrywać się od pracy ani zajmować jego aktualizacjami.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

05 lutego 2017 roku.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • W związku z zakończonym okresem Bożego Narodzenia bardzo serdecznie prosimy Panów o pomoc przy demontażu dekoracji świątecznych – w poniedziałek, 6 lutego po wieczornej Mszy św. około 18.30.

 • Poradnia Rodzinna zaprasza w czwartek od 18.00.

 • W najbliższą sobotę przypada, w dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy osoby chore, starsze i samotne na Mszę św. o 12.30, po niej spotkanie na salce przy kawie i herbacie, zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Rodziny i bliskich prosimy o pomoc w dotarciu chętnym osobom na spotkanie.

 • Przypominamy o okazji do uzupełnienia sakramentu bierzmowania przez osoby pełnoletnie. Chętni mogą się zgłaszać do ks. Pawła lub proboszcza.

 • W gablocie ogłoszeń można zapoznać się z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy dotyczącą możliwości zdobycia zawodu. Szczegółowe informacje pod wskazanym numerem telefonu.

 • Polecamy prasę religijną.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

29 stycznia 2017 roku.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W niedzielę o 18.00 rozpocznie się Nawiedzenie Obrazu świętego Józefa – Patrona Rodzin. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy małżonków, którzy będą mogli odnowić ślubowania małżeńskie. Po Mszy św. okazja do adoracji, o 20.30 Różaniec i Apel Jasnogórski. W poniedziałek Msze św. o 7.00, 10.00 – w intencji osób chorych, samotnych, i starszych, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.30 w intencji Parafii i zakończenie nawiedzenia. W międzyczasie okazja do adoracji na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców. Proponujemy następujący program: 8.00 – ul. Kąkolewska i Osiedle Grzybowo, 9.00 – ul. Ks. Marciniaka
  i Osiedle Wieniawa, 11.00 – ul. Niepodległości, 12.00 – Osiedle Ogrody, 13.00 – Osiedle Przyjaźni, 14.00 – ul. Ostroroga, 15.30 – pozostałe ulice naszej parafii. W tych godzinach adorację poprowadzą Parafialny Zespół Caritas, Grupy Ochotników Cierpienia oraz Żywy Różaniec. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w program nawiedzenia według własnych możliwości.

 • Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i rodzinom, które przyjęły kapłanów z błogosławieństwem kolędowym. Dziękujemy za otwarte drzwi, wspólną modlitwę i rozmowę oraz ofiary składane
  na Kościół.

 • W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Na Msze św. zapraszamy o 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00.  Podczas każdej Mszy św. święcimy gromnice. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Biuro parafialne tego dnia nieczynne.

 • W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 11.00 do 17.00.

 • Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 16.30, w piątek od 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w piątek o 17.00, młodzież, zwłaszcza gimnazjalistów o 19.00.

 • Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną: ks. Paweł w sobotę od 8.00 ks. Robert w sobotę, 11 lutego od 8.30.

 • Poradnia Rodzinna zaprasza w czwartek od 18.00.

 • Osoby dorosłe, które z jakichkolwiek powodów nie przyjęły do tej pory sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do ks. Pawła po Mszach św. dziś i za tydzień w zakrystii.

 • Polecamy prasę religijną.

 • W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Urszula Musielak (l. 75) z ul. Ks. Marciniaka oraz śp. Andrzej Sobkowiak (l. 57)
  z ul. Niemieckiej.. Wieczny odpoczynek…