Strona głównaHistoriaAktualnościIntencje mszalneGaleriaKontakt

LinkiAkcja KatolickaCaritasŚwietlicaMłodzież w parafiiMinistranci

PielgrzymkiPerełki

Za pomocą myszki, możesz  wirtualnie zwiedzić Watykan.

 

Zdarza się często, iż program antywirusowy blokuje dostęp do strony internetowej. Co należy zrobić, aby usunąć problem?
Wchodzimy w avast -> konserwacja -> aktualizuj silnik programu i bazę wirusów. Niestety nie zawsze to pomaga. Proponuję więc odinstalować program i pobrać darmowy program
Microsoft Security Essentials -  to program bezpłatny, łatwy w instalacji i obsłudze. Działa niezauważalnie
 i skutecznie w tle, dzięki czemu nie trzeba odrywać się od pracy ani zajmować jego aktualizacjami.

 

26 LIPCA   2 0 1 5 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • Dziś (w niedzielę) po Mszach św. o 10.00 i 11.30 błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 • Poradnia Rodzinna zaprasza w czwartek od 18.00.

 • Ojcowie Franciszkanie z Osiecznej zapraszają tradycyjnie na odpust Porcjunkuli w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia (od czwartku do poniedziałku). Nasze miasto ma swoją uroczystość w sobotę, 1 sierpnia o 19.00. Można będzie się tam udać autokarem, który wyjedzie z parkingu o 18.15.

 • Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w kościele pw. Świętego Krzyża w kolejne niedziele
  i święta sierpnia tzn. 2, 9, 15, 16, 23 i 30 sierpnia o 13.00. O 12.00 możliwość uczestniczenia we Mszy świetej.

 • Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy i Krakowa w dniach 26 – 27 września br. Przypominamy, że w programie pielgrzymki: Świątynia Pokoju w Jaworze, Jasna Góra, Centrum Jana Pawła II oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Koszt 180 zł obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie
  i wstęp w Jaworze. Zapisy z wpłatą min. 50 zł w biurze do wyczerpania miejsc lub do 31 lipca.

 • Polecamy prasę religijną.

 • W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Emilia Jabłońska (l. 76) z ul. Ostroroga. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek...

 

 

 

19 LIPCA   2 0 1 5 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • Dziękujemy za posługę naszym Gościom – Ojcom Oblatom. Zapewniamy o pamięci na modlitwie oraz zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych.

 • Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 • Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – w przyszłą niedzielę po Mszach świętych o 10.00 i 11.30 uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 • Komenda Miejska Policji w Lesznie zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w związku
  z eskalacją negatywnych zjawisk w postaci kradzieży i oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub też na „funkcjonariusza CBŚ” w których poszkodowane są osoby starsze. Oszuści wchodzą także do mieszkań pod różnym pretekstem np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych, powołując się na przedstawicieli różnych służb
  np. listonosza, policjanta, pracownika ZUS, opieki społecznej, gazowni, zakładu energetycznego, wodociągów. Pomysłowość przestępców nie zna granic. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, prosimy kontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112. Uwagi i spostrzeżenia można przekazać również dzielnicowemu.

 • Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Krakowa w dniach 26 – 27 września br. W programie Świątynia Pokoju w Jaworze, Jasna Góra, Centrum Jana Pawła II oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Koszt 180 zł obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie i wstęp w Jaworze. Zapisy z wpłatą min. 50 zł w biurze do wyczerpania miejsc lub do 31 lipca.

 • Polecamy prasę religijną.

 • W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: śp. Władysław Wyzuj (l. 74) z ul. Osieckiej.  Wieczny odpoczynek .racz mu  dać Panie.