Strona głównaHistoriaAktualnościIntencje mszalneGaleriaKontakt

LinkiAkcja KatolickaCaritasŚwietlicaMłodzież w parafiiMinistranci

PielgrzymkiPerełki


 

 

Za pomocą myszki, możesz  wirtualnie zwiedzić Watykan.

 

 

20   KWIETNIA   2 0 1 4 r

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 

************************************

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

NA WIELKANOC 2014 ROKU.

Bracia i Siostry, umiłowani w Chrystusie, dla nas Zmartwychwstałym!

Dzięki postawie misyjnej świętych kobiet, które jako pierwsze spotkały Zmartwychwstałego Pana, prawda                              o zmartwychwstaniu dotarła do apostołów. Nie były one wybrane przez Jezusa na filary Kościoła tak jak apostołowie, a mimo to stały się „apostołkami apostołów”.

Papież Franciszek wzywa nas wszystkich do podobnego zaangażowania misyjnego. Każdy z nas może przekazywać Ewangelię „od osoby do osoby”. Nieść Ewangelię osobom – tak najbliższym, jak i nieznanym – z którymi każdy z nas się spotyka. Może się to wyrażać przez osobiste świadectwo, rozmowę, gest, w formie, jaką Duch Święty podsuwa nam w konkretnych okolicznościach.

Życzę każdemu i każdej z Was głębokiej radości, jaka płynie z Waszego misyjnego zaangażowania. Mówcie innym            o   Zmartwychwstałym Panu, a przekonacie się, że głoszenie Chrystusa napełni Was entuzjazmem.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać z całym Kościołem radość kanonizacji dwóch papieży bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Niech ci dwaj wielcy Pasterze – bez reszty oddani Chrystusowi i Kościołowi – wstawiają się za nami w niebie, by nasze chrześcijaństwo było żywe i pulsujące Ewangelią.

Modlę się za Was i proszę o Waszą modlitwę, zwłaszcza wobec nowych zadań, jakie mam do spełnienia w Konferencji Episkopatu Polski.

Z serca Wam  błogosławię

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

 

  • Do życzeń Księdza Arcybiskupa Metropolity dołączamy się jako duszpasterze ogarniając Parafian i Gości modlitwą .Módlmy się także za naszego Arcypasterza w związku z powołaniem na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania świąteczne w naszej wspólnocie: za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za kwiaty, za dary żywnościowe dla potrzebujących, za ofiary – także te na Daninę Diecezjalną – za udział aktywny w liturgii, odprawione spowiedzi święte i przyjęte Komunie. Niech radość spotkania z Chrystusem Miłosiernym będzie dla wszystkich nagrodą.

  • W poniedziałek, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczamy na KUL i WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie w naszej Archidiecezji.

  • Ze względu na oktawę Zmartwychwstania w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

  • Poradnia Rodzinna zaprasza w czwartek od 18.00.

  • Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia – codziennie do przyszłej niedzieli zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Duchowo będziemy  łączyć się z uroczystościami w Rzymie, gdzie dokonywać się będzie kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie tego dnia udział we Mszy św. Zapraszamy także na dwa nabożeństwa dziękczynne: na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 do kaplicy oraz na Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30 pod pomnik Jana Pawła II.

  • W przyszłą niedzielę  w naszej parafii Słowo Boże będzie głosił kapłan z Lwowa.

  • Polecamy prasę religijną.