Strona głównaHistoriaAktualnościIntencje mszalneGaleriaKontakt

LinkiAkcja KatolickaCaritasŚwietlicaMłodzież w parafiiMinistranci

PielgrzymkiPerełki

Za pomocą myszki, możesz  wirtualnie zwiedzić Watykan.

 

Zdarza się często, iż program antywirusowy blokuje dostęp do strony internetowej. Co należy zrobić, aby usunąć problem?
Wchodzimy w avast -> konserwacja -> aktualizuj silnik programu i bazę wirusów. Niestety nie zawsze to pomaga. Proponuję więc odinstalować program i pobrać darmowy program
Microsoft Security Essentials -  to program bezpłatny, łatwy w instalacji i obsłudze. Działa niezauważalnie
 i skutecznie w tle, dzięki czemu nie trzeba odrywać się od pracy ani zajmować jego aktualizacjami.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

24 lipca  2016 roku.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 • W sobotni poranek, młodzież z Hiszpanii goszcząca w naszej parafii i mieście, udała się na kolejny etap uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży do Poznania. Z całego serca, także w ich imieniu, pragniemy podziękować za okazaną gościnę, za otwarte mieszkania i serca. Wolontariuszom dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Wdzięczni jesteśmy współpracującym instytucjom, które uczestniczyły w programie: Policji, Straży Pożarnej, Polskiemu Związkowi Łowieckiemu, Nadleśnictwu Karczma Borowa, Pszczelarzom oraz szczególnie Parafialnemu Zespołowi Caritas. Prosimy o modlitwę w intencji o dalszy, szczęśliwy i bezpieczny przebieg Dni Młodych.

 • Od środy przybędzie na Światowe Dni Młodzieży Ojciec Święty Franciszek. Uczestnicząc w różnej formie w spotkaniach
  z Papieżem, nie zapominajmy o modlitwie w Jego intencji.

 • Za tydzień słowo Boże będzie głosił w naszym kościele ks. Stefan Szymoniak – kamilianin – misjonarz z Madagaskaru.

 • Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Parafii Św. Krzyża w dniach 31 lipca oraz 7, 14, 15, 21 i 28 sierpnia o 13.00. Wcześniej, o 12.00 możliwość uczestniczenia we Mszy św.

 • Polecamy prasę religijną.

 • W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Tórz (l. 66) z ul. Bułgarskiej i śp. Zdzisław Kubiak (l. 58) z Osiedla Ogrody. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

17 lipca  2016 roku.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 

 • Dziś w naszej wspólnocie gościmy Ojca Oblata, dziękujemy za słowo Boże i polecamy jego posługę oraz kalendarze ofiarności wiernych.

 • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży, których kulminacją będzie spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. W najbliższą środę Goście z całego świata przybędą do polskich diecezji. Do Leszna przyjedzie grupa około 550 osób z Hiszpanii: młodzieży, dorosłych a także kapłanów i biskupów. Pozostaną w naszym mieście do sobotniego poranka goszcząc w mieszkaniach i domach osób, które wyraziły gotowość ich podjęcia a także w parafiach i mieście. Powitamy Gości z Hiszpanii w środę podczas Mszy św. o 19.00, po której zostaną rozlokowani w rodzinach. Program czwartkowy rozpocznie Eucharystia w naszej świątyni o 8.00. Do południa grupa goszcząca w naszej parafii uczestniczyć będzie w programie przy kościele, po południu odwiedzi Państwową Straż Pożarną w Lesznie. Wszyscy Goście z Hiszpanii wezmą udział w zawodach żużlowych na stadionie im. Alfreda Smoczyka, a wieczorem odbędzie się spotkanie na „Polanie pod Dębami” organizowane przez Nadleśnictwo Karczma Borowa. W piątek od rana przeprowadzona zostanie gra miejska. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w Bazylice Farnej o 15.00 a następnie odbędzie się szereg koncertów i występów na estradzie Rynku. Parafian szczególnie zapraszamy na powitanie Gości w środę o 19.00 do naszego kościoła (zwłaszcza osoby zapraszające na nocleg), na Mszę św. w Farze w piątek o 15.00 oraz na leszczyński rynek.

 • Informatory – słowniczki dla osób przyjmujących pielgrzymów z Hiszpanii będą do odebrania we wtorek wieczorem w biurze.

 • Podjęliśmy w naszym kościele prace nad rozbudową oświetlenia, które pozwoli uwypuklić detale wyposażenia. W minionym tygodniu wymieniliśmy oświetlenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zainstalowaliśmy reflektory przy chrzcielnicy, oraz podświetlone zostały cztery ostatnie stacje Drogi Krzyżowej. Pozostałe prace zostaną dokończone przy Drodze Krzyżowej w nadchodzącym tygodniu. W niedalekiej przyszłości podobnym zabiegom zostanie poddana Kaplica Miłosierdzia.

 • U ministrantów do nabycia prasa religijna.

 • W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Antoni Jędrowiak (l. 76) z ul. Ostroroga. Wieczny odpoczynek…

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

10 lipca  2016 roku.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 

 • Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – w przyszłą niedzielę po Mszach świętych o 10.00 i 11.30 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 • Za tydzień słowo Boże będą głosić w naszej parafii Ojcowie Oblaci. Po nabożeństwach będzie można nabyć kalendarze misyjne.

 • Na Mszę św. w intencji Policji Państwowej zapraszamy w przyszłą niedzielę o 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy policjantów
  i pracowników policji oraz wszystkich, którym bliskie są sprawy bezpieczeństwa.

 • Polecamy prasę religijną.

 • W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Tarzycjusz Hamrol (l. 49) z ul. Niepodległości. Wieczny odpoczynek…